Otomasyon Sistemleri Projelendirme ve Uygulama

      Teknokom, depo yönetimi ve lojistik konusunda uzun yıllar boyunca elde ettiği özel proje tecrübesi ile kontrol mühendisliğini birleştirerek, kontrol edilebilen akıllı konveyör sistemleri gibi otomasyon elemanlarını projeleri içerisinde kullanmakta ve komple otomasyon çözümleri sunmaktadır.

      Lojistik ağı, hammaddelerin, yarı mamul ve mamullerin tesisler arasındaki akışını sağlamasına ek olarak; tedarikçi, üretim merkezleri, depolar, müşteriler, dağıtım merkezleri ve perakende satış yerlerinden oluşur. Yani doğru ürünün, doğru şartlarda, doğru miktarda, doğru yerde, doğru zamanda, doğru maliyetle, doğru müşteri için kullanılabilirliğini sağlamaktır.

      Depo otomasyon sistemleri bu akışın kontrol edilmesi ile birlikte zaman, maliyet, doğruluk ve efektif iş gücü kullanımı konusunda büyük faydalar getirmektedir. İş gücü tasarrufunun yanı sıra, operasyon şartlarının gerektireceği esnekliği müşteriye kazandırmış, teslim güvenilirliği, teslim koşulları ve zamanlaması konusunda rakipleri ile arasına bir adım koyması için yardımcı olur.

      Depo otomasyon sistemleri , barkod yazıcı, barkod okuyucu, el terminalleri, RFID teknolojisi, akıllı konveyör sistemleri(bantlar, palet taşıyıcılar ..) gibi donanımlar ve bu donanımları kontrol edebilen yazılım unsurlarından oluşur.

      Akıllı konveyör ve toplama sistemleri, depolama alanlarında var olan ürünler veya hammaddelerin, en hızlı, en doğru , en az zahmetle ve sistemli bir şekilde toplanması ve yerine ulaştırılması için en doğru çözümdür. Gelişen teknoloji ile enerji kullanımı minimuma iner ve kullanım süreleri 20.000 (sürekli kullanımda ) saate kadar uzayan malzemeler ile sistemi kurar ve unutursunuz. Bu sistemleri plug-play özellikleri ile ek bir yatırım maliyeti gerektirmeden herhangi bir lokasyonda rahatlıkla yer değiştirebilir veya bir başka işletme alanına taşıyabilirsiniz.

      Teknokom yazılımları, bu donanım elemanlarını en iyi şekilde kullanmak üzere, mümkün olan her noktada teknolojik çözümleri projeleri içerisine dahil eder ve en iyi şekilde kullanır. Bu yaklaşım;

      Depo düzeninin sağlanması,

      Yerleşimin iş akış hızına göre optimize edilmesi,

      Stok kontrolünün sağlıklı yapılabilmesi,

      Stok hatalarının ortadan kaldırılması,

      Sevkiyat ve transfer işlemlerinin zamanında, düzenli ve en az gayret sarfederek gerçekleştirilebilmesini sağlar.


      Depo Otomasyon Sistemi kontrol yazılımları sayesinde, sipariş hazırlama operasyonun durumunu anlık olarak izleyebilir ve müdahale edebilirsiniz. Sistemin size sunduğu analiz ve raporlar sayesinde zaman-performans grafiklerini, yığılma analizlerini ve optimizasyon önerilerini kolayca elde edebilirsiniz.

      Depo Otomasyon Sistemleri ve akıllı konveyörler ile yaptığınız yatırımın en kolay ve en kısa zamanda geri kazanıldığını görebilirsiniz.